Kullanıcı Arayüzü

Wiki The-West TR sitesinden
Gezintiye git

Kullanıcı Arayüzü

Arayüz

Arayüz.jpg

1. Oyuncu Avatar Alanı

Bu alanda sizin karakterinizi temsil eden bir oyuncu avatarı mevcuttur. Bu avatarın üstüne tıklayarak Avatar Yaratmak ekranından, istediğiniz her an sizi temsil eden avatar resminizi değiştirebilirsiniz.Avatar resmi, eski bir güncellemede yeniliğe uğradı. Artık oyuncular avatar resimlerini kendileri sıfırdan yaratabiliyorlar. Ancak bunu tercih etmemiş eski oyuncularda, oyunun eski versiyonuna ait karakter resimlerini avatar olarak görebilirsiniz. Bu resimleri gördüğünüz herkes eski oyuncu olmayabilir. Bu tarz karakter resimleri çok nadir de olsa ödül olarak oyunculara sunulabiliyor. Avatar Yaratmak sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu alanda seviyenizi, hayat puanınızı ve dinlenme puanınızı da görebilirsiniz. Ek olarak yeteneklerinize, görev kitapçığına, başarılara, sıralamaya, günlük görevler ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Salon

Burası salon, buradan görev vericilere ulaşabilirsiniz. Görev vericilerden görev alıp şartlarını sağlayarak görevleri bitirebilir bunun karşılığında tecrübe puanı, para veyahut bir eşya alabilirsiniz. Bunlar görevden göreve değişmektedir.

3. Satış Alanı

Devam eden bir satış olduğunda sol barda bu simgeyi göreceksiniz. Bu, dükkana satılan bir şey eklendiğinde veya dükkandaki ürünlerde indirim olduğunda beliren bir simgedir. Normal zamanlarda ekranın sol tarafında görünmez.

4. Sirk Alanı

Bu simge Gezici Sirk ortaya çıktığında gözükür. Gezici Sirk yokken gözükmez. Bu simge ilk olarak Gezici Sirk inşa edilmeye başladığında gözükür. Gezici Sirk'in inşaasına katılmak istiyorsanız acele edip Gezici Sirk'e ürün verip geliştirme yapmalısınız. Oyuncular Gezici Sirk'in inşaasını tamamladığında, Gezici Sirk ertesi gün aktif olur. Böylece her gün Gezici Sirk'ten 1 tane oyun oynayarak çeşitli ürünler kazanabilirsiniz.

5. Bildirim Alanı

Burada tamamladığınız çalışmaların ve yürüdüğünüzde bitmiş olan yolların bildirimini görürsünüz. Daha detaylı bilgiye erişmek için alt bardan Mesajlar>Raporlar sekmesini inceleyebilirsiniz.

6. Chat (Sohbet) Odaları

Burada aktif olan Chat (Sohbet) Odalarını görürsünüz. Bir kasabaya veya ittifaka üye olmadan yalnızca Salon isimli sohbet odasını görebilirsiniz. Bir kasabanız veya ittifakınız varsa onların da chat (sohbet) odalarını buradan görebilirsiniz. Ayrıca özel iletişim kurabilmek için arkadaşınızla chat (sohbet) odası açabilirsiniz. Bütün bunlar bu alanda gözükecektir.

7. Üst Bar

Burada sırasıyla Birleşmiş Pasifik Tahvil miktarını, Külçe miktarını, Nakit Para miktarını, Banka Hesabındaki para miktarını görebilirsiniz.

8. Bonus

Bu bonus ilk kez külçe satın alacaklar içindir. Gezici Sirk aktif olduğunda, eğer ilk defa külçe alacaksanız bu bonustan yararlanabilirsiniz. Böylelikle Gezici Sirk geldiğinde her gün 1 yerine 2 oyun oynayabilirsiniz. Ancak daha önce bu bonustan yararlandıysanız bir daha göremeyeceksiniz. Üstelik ilk alımdan sonra kaç defa alırsanız alın, Gezici Sirk oyun hakkı en fazla 2 adettir.

9. Karakteriniz

Burada harita üzerinde karakterinizin ne yaptığını görebilirseniz. Karakteriniz bir çalışmada, düelloda veya kale savaşında olabilir ya da kasabada uyuyor olabilir.

10. Alt Bar

Burada oyun için yararlı araçları görebilirsiniz. Bazı araçlara ulaşabilmek için gerekli seviye şartını sağlıyor olmalısınız. Bu alandan sırasıyla Envanter, Kasaba, Arkadaşlar, Düellolar, Dükkan, Mesajlar, Ustalık, Çalışmalar, Çok Oyunculu Dünyalar ekranına ulaşabilirsiniz.

11. Özel Etkinlik Bonusu

Bu alan sadece Özel Etkinlik bonusu sunucunuz için aktif olduğunda gözükür. Bu yönetim tarafından belirlenen, özel gün ve zamanlarda aktif olan bir bonustur. Çok nadir olarak gözükür. Normal zamanda bu simgeyi göremezsiniz.

12. Karakter Bonusu

Burada karakter sınıfınızın sahip olduğu bonusların özellikleri gözükür. Karakter Bonusu özelliğin aktif olmasa bile bu simgeyi görebilirsiniz.

13. VIP Bonuslar

Bu alanda aktif ettiğiniz VIP Bonusların listesini ve ne zaman biteceğini görebilirsiniz. Eğer hiçbir VIP bonusunuz yoksa bu simge sizde gözükmeyecektir. Ancak bir VIP bonus etkin olsa dahi bu simgeyi görebilirsiniz.

14. Küçük Harita

Burası sizin çalışmaları, kasabaları, kaleleri, görev vericileri görüntüleyebilmenizi sağlayan harita ekranıdır. Bu haritaya tıklayarak harita üzerinden çalışma arayabilir, gitmek istediğiniz kasaba veya kaleyi görüntüleyebilir, görev vericilere ulaşabilirsiniz.

15. Sağ Bar

Sağ barda Seçenekler kısmını görüntüleyebilirsiniz. Seçenekler menüsünde Yardım, Ayarlar, Sunucu Bilgisi, Forum ve Oturumu Kapat gibi fonskiyonlar bulunur. Profilinize yazı yazmak veya şifrenizi değiştirmek isterseniz Ayarlar kısmına gitmeniz gerekmektedir.

16. Çalışma Kuyruğu

Burada sizin tarafınızdan verilen emirleri görebilirsiniz. Bu, bir çalışma veya düello yapmak ya da uyumak olabilir. Hiçbir bonusa sahip değilseniz, 4 adet çalışma kuyruğu oluşturabilirsiniz. Eğer Otomatik İşlem bonusuna sahipseniz, 9 adet çalışma kuyruğuna sahip olabilirsiniz.

Küçük Harita

Küçükharita.png

Kullanıcı arayüzü ekranında sağ tarafta gözüken harita resmine tıklayarak Küçük Harita ekranına erişebilirsiniz.

Küçük harita size çalışmalar, kasabalar veya kaleler hakkında daha ulaşılabilir bir kolaylık sağlar. Bulunduğunuz alan beyaz bir çerçeve içinde gözükecektir. Haritada o anda bulunduğunuz tam konumu ise sarı şapkalı işaret gösterir. Eğer bir kasabaya üyeyseniz kasabanızın konumunu harita üzerinde beyaz beşgen bir işaretçi ile görebilirsiniz. Ayrıca diğer kasabalar küçük kırmızı noktalar halinde, hayalet kasabalar ise küçük gri noktalar halinde gözükecektir. Harita üzerinde görev vericileri sarı bir daire içerisinde ünlem simgeli semboller temsil eder. Bu sembolü gördüğünüz yerlerde görev vericiler vardır.

Küçük haritada yönlendirme

Bir yerin üzerine tıklayarak o yere yürüme emri verebilir böylece haritadaki o konuma ulaşabilirsiniz. Böylece haritada bulunduğunuz mevcut alanı gösteren beyaz çerçeve, artık vardığınız yerdeki alanı gösterecektir.

Burada gördüğünüz alan haritanın küçük bir parçası. Haritanın diğer parçalarını görmek için, görmek istediğiniz ilçeyi seçerek, o ilçeyi görüntüleyebilirsiniz. Böylece o ilçedeki kasabalar, kaleler ve çalışmalar gözükecektir. Bir dünyada şu an itibarıyle 15 ilçe mevcuttur. Bir konumu kaydetmek için işaretçileri kullanabilir, daha sonra bu işaretçiler yardımıyla kaydettiğiniz bu alanı harita üzerinde görebilirsiniz.