Eşyalar

Wiki The-West TR sitesinden
Gezintiye git

Eşyalar

The West oyununda yüzlerce farklı eşya ve çeşit çeşit ürünler bulunur. Eşyalar ile karakter donanımınızı yapabilirsiniz... Giysiler, pantolonlar, şapkalar... atlar ve silahlar için yeterince büyük gardıroba sahipsiniz, yapmanız gereken gardırobunuzun içini doldurmak. Karakterler altı farklı kıyafet ile donatılır, düello silahı ve tüfek, at ve eyer ile toplamda on farklı donanım alanınız vardır. Farklı işler her zaman farklı yetenekler gerektirir, iyi bir gardırop ile tüm işlerde uygun olan kıyafetlerinizi yanınızda taşımış olursunuz. Envanter ve Donanım ile olarak buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.


Ayrıca eşyalarınızı geliştirme şansına da sahipsiniz. Geliştirilen eşyalar saysesinde daha fazla yetenek, birikim ve bonus puanı elde edilebilmektedir. Eşya gelişitirme ile ilgili olarak buradan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Başlıklar

Şapka.png

Başlıklar karakter donanımınızın önemli parçalarından biridir. Başlıkları oyun içersinde kasabalardaki Terzi dükkanlarından ve pazardan satın alabilirsin ayrıca oyuniçi etkinliklerde mücadele ederek özel başlıklar kazanabilirsin. Her başlığın giyebilmek için belli seviye şartları vardır ayrıca başlıklar seviyenize göre birkim ve yeteneklerinizi artırır.


Boyunluklar

Kolye.png

Batı dünyasında kovboyların vazgeçilmez aksesuarlarından biride boyunluklarıdır. Boyunluklar bazen bir kolye, bazen kravat bazen de bir fular olabilir... Boyunlukları, kasabalardaki Züccaciye dükkanlarından ve pazardan satın alabilirsin ayrıca oyuniçi etkinliklerde mücadele ederek özel boyunluklar kazanabilirsin. Boyunluklar kendi başlarına veya kıyafet setiyle birlikte kullanılabilir. Her iki durumda da yetenek ve birikimlerinize katkı sağlar. Boyunlukları takabilmek için yeterli seviyeye ulaşmış olmanız gerekir.

Giysiler

Body.png

Giysiler bazen bir ceket, bazen palto, bazen de bir gömlek olabilir... Giysiler, kıyafet donanımınızın en önemli parçalarından biridir. Çalışmanıza uygun bir giysi seçimi işlerinizi daha kolay hale getirebilir. Giysileri, kasabalarda Terzi dükkanlarından ve pazardan satın alabilirsin ayrıca oyuniçi etkinliklerde mücadele ederek özel giysiler kazanarak gardırobunu genişletebilirsin. Giysiler kendi başlarına veya kıyafet setiyle birlikte kullanılabilir. Her iki durumda da yetenek ve birikimlerinize katkı sağlar. Giysileri kullanabilmek için yeterli seviyeye ulaşmış olmanız gerekir.

Pantolonlar

Pant.png

Pantolon, çok önemli bir kıyafet donanımıdır. Batı'nın erken dönemlerinde pantolonsuz gezmek bir suçtu ve pantolonsuz gezen kovboylar hakkında ansızın aranıyor ilanları çıkabiliyordu. Bu zamanda pantolonsuz gezen kovboy olmasada bu geçmişten gelen gelenek hala devam ediyor. Bir pantolona ihtiyacın varsa kasabalardaki Terzi dükkanlarından veya pazardan satın alabilirsin ayrıca oyuniçi etkinliklerde gayret edecek iyi bir pantolon kazanabilirsin. Pantolonlar kendi başlarına veya kıyafet setiyle birlikte kullanılabilir. Her iki durumda da yetenek ve birikimlerinize katkı sağlar. Pantolonları kullanabilmek için yeterli seviyeye ulaşmış olmanız gerekir.

Kemerler

Kemer.png

Batı'da kemerler tek amaçla kullanılmıyordu. Bir kemer bazen gösteriş ve saygınlığın simgesi bazen de şık bir aksesuar olabiliyordu. The West dünyasında birbirinden farklı yüzlerce kemer bulunmaktadır. Kemerleri kasabalarda Züccaciye dükkanlarından ve pazardan satın alabilirsin ayrıca oyuniçi etkinliklerde gayret ederek özel bir kemer kazanabilirsin. Kemerler kendi başlarına veya bir kıyafet setiyle birlikte kullanılabilir. Her iki durumda da yetenek ve birikimlerinize katkı sağlar.

Ayakkabılar

Papuç.png

Batı dünyasının toprakları, bazen gözü kara bir kovboy kadar tehlikeli olabilir. Eğer bir yılan tarafından ısırılmak istemiyorsan iyi bir ayakkabı seçmelisin. Kasabalardaki Terzi dükkanlarından ve pazardan ayakkabı alabilirsin. Oyuniçi etkinliklerde gayret ederek özel bir ayakkabı sahibi olabilirsin. Tüm ayakkabılar birikim ve yeteneğine katkı sağlar. Bazı ayakkabılar için yeterli seviyeye gelmen gerekebilir.


Düello silahları

Silah.png

Bir kovboy meydan okuduğunda düello silahın kaderini belirler. İyi bir silah düelloyu kazanmanı sağlayabilir. Unutma ki The West dünyasında kovboyların eli daima silahlarının üzerindedir... Düello silahları ateşli ve vurma silahlarından oluşur. Ateşli silahlar genel olarak tabancalardır, vurma silahları kılıçlar, bıçaklar ve baltalardır. The West oyununda çok çeşitli düello silahları bulunmaktadır. Bu silahların farklı oranlarda yaralama gücü vardır ve aynı zamanda yetenek ve birikim puanlarınıza katkı sağlayarak karakterinizi güçlendirir. Düello silahlarını kasabalarda Silah Tüccarından ve pazardan satın alabilirsin. Oyuniçi etkinliklerde mücadele ederek özel bir düello silahı kazanabilirsin. Bazı silahları kuşanabilmek için yeterli seviyeye gelmen gerekebilir.

Tüfekler

Tüfek.png

Kale savaşları, maceralar... Kasaba halkının yada ittifak dostlarının savaşlarda yanlarında ol! Maceralarda takımınla mücadele et!.. Savaşlarda ve maceralarda tüfekler en önemli silahlardır. Tüfek sahibi olmak istiyorsan kasabalardaki Silah Tüccarlarını ziyaret edebilirsin, pazarda oyuncular tarafından satılan özel tüfeklerde bulabilirsin. Oyuniçi etkinliklerde mücadele ederek özel bir tüfek kazanabilirsin. Bazı tüfekler yetenek ve birikim puanına katkı sağlar ayrıca düello silahıyla set oluşturan tüfeklerde vardır. Bir tüfeği kuşanabilmek için yeterli seviyeye ulaşmış olman gerekir.

Binekler

Mustang.png

Binek hayvanları çeşitli hayvanlardan oluşur ancak The West oyununda ağırlıklı olarak atlar bulunmaktadır. Binek hayvanları sahip olduğu özelliklere göre karakterize çeşitli hızlar sağlamasının yanında çeşitli bonuslar da sağlarlar. Hızlı bir binek haritada daha hızlı hareket etmenizi sağlar buda size fazladan zaman kazandırır. Binek hayvanyalarını kasabalarda Züccaciye dükkanlarında bulabilir, kasaba pazarından satın alabilirsiniz ayrıca geleneksel etkinliklerimizde mücadele ederek özel bir binek hayvana sahip olabilirsin. Tabi yeterince şanslıysan çalışmalardan da binek hayvan bulabilirsin.

Çalışma Ürünleri

Balık.png

Bu ürünleri, çalışmalarda bulabilir, kasaba pazarından satın alabilir veya külçe karşılığında anında temin edebilirsin. Bir çok farklı ürün The West oyununun hemen hemen tüm görevlerinde gereklidir. Ayrıca ustalık seviyenizi yükseltmek, yeni tarif ve talimatları öğrenebilmek için ürünlere ihtiyaç duyarsınız. Ürünler aynı zamanda bir setin parçası olarak karakter donanımınızı doldurabilir ve karakterinize ekstra bonuslar kazandırabilir. Çalışmalardan ürün bulmak için en az 15 saniye çalışmalısın, çalışma süresinin sonunda olasılık derecesine göre ürün bulabilirsin. Tüm olası sonuçları çalışma sürelerinin altında yüzdesel olarak görebilirsin. Çalışmalar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacın varsa lütfen buraya tıkla.