Hayat ve Dinlenme Puanı

Wiki The-West TR sitesinden
Gezintiye git

Oyunumuzda karakterinize ait hayat puanı ve dinlenme puanı vardır. Hayat ve Dinlenme Puanlarının her ikisi de oyun karakterinizin fiziksel sağlığını temsil eder. Çalışmalardaki yaralanmalar, düellolar ve kale savaşları nedeniyle hayat puanı kaybedilebilir. Çalışmalar ve düellolar yapmak için dinlenme puanı gereklidir. Bu puanlar, anlıktır. Her an bu değerler farklı olabilir.

Hayat Puanı

Healthbar2.png Hayat puanı, karakterinizin ne kadar iyi hissettiğini gösterir. Bir çalışma yaparken, düello yaparken veya kale savaşında hayat puanı kaybedebilirsiniz. Zamanla hayat puanı yenilenir. Etrafta dolaşırken veya çalışma yaparken, saat başına maksimum hayat puanınızın %2'si kadar yenileme olur. Hiçbir şey yapmıyorsanız, %5 oranında iyileşme olur. Bir otelde veya kışlada uyuyorsanız, Hayat puanı çok daha hızlı yenilenir. Oda kalitesi veya kışla seviyesi, yenilenme oranını belirler. Hayat puanları, çeşitli güçlendiriciler kullanılarak da geri kazanılabilir. Seviye atlamak, tüm hayat puanını doldurur.

Oyunun başında karakterinizin 110 Hayat Puanı vardır. Bu sayı her yeni seviyede 10 puan artar. Hayat Puanı yeteneğindeki her 1 artış da hayat puanınıza 10 ekler, eğer asker sınıfındaysanız 15 ekler.

Bayılmak

Eğer tüm hayat puanlarınızı kaybederseniz, bayılırsınız ve hayat puanınız dolduğunda kasabanızda uyanırsınız. Eğer kasabanız yoksa, bayıldığınız yere en yakın kasabada uyanırsınız. Eğer bayılırsanız nakitteki tüm paranızı kaybedersiniz. Eğer bir çalışma yaparken bayıldıysanız, o çalışamadan para, tecrübe veya ürün/eşya alamazsınız.

Dinlenme Puanı

Energybar.png Oyunumuzda çalışma veya düello yapmak için dinlenme puanına ihtiyacınız vardır. Bütün gün ve bütün gece çalışamazsınız, bir noktada karakterinizin bir otelde veya kışlada uyuması gerekir. Bir çalışmada ne kadar uzun süre çalışırsanız, o kadar fazla dinlenme puanı kullanırsınız.

Süre
Kullanılan Dinlenme Puanı (DP)
15 saniye çalışma 1 DP
10 dakika çalışma 5 DP
1 saat çalışma 12 DP
1 düello 12 DP
1 haydut düellosu 5 DP
1 saat inaaşt 12 DP
30 dakika inşaat 6 DP
15 dakika inşaat 3 DP

Karakteriniz çalışırken veya hareket halindeyken bile sürekli olarak saatte 3 dinlenme puanı yeniler. Premium enerjiye sahip oyuncular saatte 4,5 puan yeniler. Bir otel odasında uyuduğunuzda enerji çok daha hızlı yükselir. Oda ne kadar iyi olursa, o kadar fazla dinlenme puanı yenilenir. Dinlenme Puanı, çeşitli güçlendiricler kullanılarak da geri kazanılabilir. Seviye atladığınızda, seviye bayıldığınız bir kale savaşından alınmadığı sürece tam dinlenme puanı geri kazanılır.


Kullanıcı Arayüzünde gösterilen alandan hayat puanı ve dinlenme puanını takip edebilirsiniz.

Hayatpuanıvedinlenme.png
Arayüzhpvedp.png